Symbolom autizmu je modrá farba - farba komunikácie. Komunikácia je jednou z oblastí, ktorá spôsobuje ľuďom s autizmom potiaže... Pri príležitosti 2.apríla, Svetového dňa povedomia o autizme, organizujeme informačnú kampaň s názvom LIght It Up Blue (Vysvieťme to namodro). Solidárne sa obliekame do modrej a svojimi "modrými aktivitami" vyjadrujeme spolupatričnosť s ľuďmi s poruchou autistického spektra. 

 

____________________________________________________________________________________

Modrý výlet - 31.marec 2015

 

Aj tento rok sme sa obliekli do modrej a vyrazili sme modrým autobusom na Modrý výlet, tentoraz do Budatína. Považské múzeum v Žiline venovalo 31.3.2015 našim deťom, rodičom, pedagógom a vychovávateľom bezplatnú prehliadku veže Hradu Budatín, spojenú s krátkym výkladom. Všetci sme boli nadšení a hrdinsky sme zvládli viac ako 120 schodov! Zlé počasie neodradilo nielen nás, ale - ako sme z veže videli- ani našich reprezentačných futbalistov, ktorí práve trénovali v areáli Budatínskeho parku. Ako inak, v modrých teplákoch! 

     
     Viac foto

 

______________________________________________________________________________________

Modrý výlet - 27.marca 2014 sme zažiarili na modro

 
 
Vo štvrtok 27.marca 2014 sme sa vydali na výlet železnicou: my-rodičia, naše deti a mládež  a ich pedagógovia a vychovávatelia z RCA v Žiline-Bánovej. 
 
V tento čas si celý svet pripomína 2.apríl - Svetový deň povedomia o autizme a množstvom podujatí a kampaní vyjadruje solidaritu s takto postihnutými ľuďmi. Aj my, ktorých sa autizmus osobne dotýka, sme sa pridali. Zažiarili sme v modrej farbe a vyslali sme svojmu okoliu posolstvo o tom, že medzi nami žijú ľudia, ktorí majú radi, keď vo svete vládne poriadok, systém a rutina - presne ako na železnici...
 
Štvrtkový výlet zo stanice Žilina-Záriečie do Rajeckých Teplíc a späť sa vydaril. Počasie nesklamalo a kto nás veľmi potešil, boli jednak naše spokojné deti, pre ktoré sme ho "ušili na mieru" a hlavne naši spolucestujúci - pre ich zhovievavosť, ústretovosť a prirodzený záujem niečo sa o autizme dozvedieť. A o to mám išlo...